Monitoring zachowań ofertowanego klienta.

Sprawdź klienta, zanim zaangażujesz się w poszukiwanie dla niego nieruchomości.

Jak sprawdzić czy klient popytowy jest poważny?

Dzwoni do Ciebie nieznany klient z zapytaniem o ofertę.

Jednak ta oferta mu nie pasuje.

Ale klient rozmawia konkretnie, mówi czego poszukuje, szuka wsparcia we współpracy z agentem nieruchomości.

Co robisz w takiej sytuacji?

Są możliwe trzy scenariusze:

  1. Przekonujesz klienta do współpracy i podpisujesz z nim umowę (najlepiej na wyłączność),
  2. Ofertujesz go początkowo bez umowy, a tą podpisujesz na pierwszej prezentacji,
  3. Porzucasz taką szansę na transakcję, bo nie masz strategii opartej na obsłudze klientów popytowych.

W niniejszym wpisie przedstawiam jak oceniać szanse na transakcję z klientem poszukującym poprzez wyciąganie wniosków z faktu czy zapoznał się z ofertą, czyli porada dla scenariusza 1. i 2.

Każdy klient oczekuje, że otrzyma propozycje ofert, jakich poszukuje od swojego pośrednika.

Jeśli do ofertowania użyjesz programu Ofertówka.NET, możesz wykorzystać mechanizm monitorujący otwarcia ofert przez klientów. O każdym otwarciu oferty przez danego klienta zostaniesz powiadomiony mailem.

Co to daje? Hm?

Kilka zachowań klientów pozwala ocenić czy poważnie podchodzą do prowadzonych poszukiwań:

  1. Klient zobaczył ofertę, ale następnie w rozmowie mówi, że nie widział oferty – traci na wiarygodności, więc szkoda czasu,
  2. Klient nie sprawdza przesyłanych ofert, a potem w rozmowie twierdzi że nie były atrakcyjne – szkoda czasu na takiego klienta,
  3. Klient zobaczył ofertę i dzwoni po pewnym czasie – wiedząc, że zna ofertę, możesz się odpowiednio przygotować do rozmowy,
  4. Dostajesz powiadomienie o otwarciu oferty, a zaraz potem dzwoni klient – szybki wniosek - ta oferta wyjątkowo mu się podoba, więc wiesz jak poprowadzić rozmowę, aby najlepiej budować relacje,
  5. Klient wiele razy otwiera ofertę – analizuje, pokazuje innym osobom więc… Czyżby poważnie ją rozważał?
  6. Klient otwiera ofertę, ale nie dzwoni i nie podaje informacji zwrotnej – z tego można wnioskować, że dany typ oferty mu nie pasuje – gdybyś nie wiedział, że otworzył nie było by tego wniosku.

I jak to oceniasz?

Jeżeli uważasz, że powiadomienia o otwarciu ofert pomogą Ci we współpracy z klientami popytowymi, przedstawiam jak je uruchomić z Ofertówka.NET.

Jak oszczędzać czas na przygotowaniu ofert i utworzyć ofertę na bazie ogłoszenia w 2 minuty, przedstawiam TUTAJ.

Kiedy masz już wyedytowaną i gotową do wysłania klientowi ofertę, wystarczy że wygenerujesz dla tego klienta dedykowany link do tej oferty.

Aby to zrobić, wystarczy że otworzysz ofertę do edycji, wybierzesz zakładkę: „Powiadomienia o ofertach” i nazwiesz klienta. Ta nazwa będzie w powiadomieniu o otwarciu.

Image

Kiedy zapiszesz nazwę klienta, pojawi się wiersz, w którym wystarczy kliknąć w ikonę „Adres www ofertówki”, aby pobrać unikalny link do oferty dla klienta.

Wysyłasz mu właśnie ten link, a kiedy on w niego kliknie, zostaniesz o tym powiadomiony natychmiast na maila, wraz z dopisaną nazwą klienta.

Image

Brzmi nieźle?

Przetestuj narzędzie do automatycznego generowania ofert z ogłoszeń Ofertówka.NET, które pomoże Ci sprawnie obsługiwać ofertowanie klientów poszukujących, z wykorzystaniem ogłoszeń właścicieli.

Zarejestruj się jeszcze dziś, a prześlemy Ci rabat 50% na miesiąc korzystania przez Ciebie (24,50 zł) i całego teamu agentów których zaprosisz (11,50 zł / agent).

Zarejestruj się

Zarejestruj się od razu, aby otrzymać kod rabatowy na 50% zniżki.

Życzę wielu dodatkowych transakcji.

Krzysztof Boruta

AUTOR

Image

Krzysztof Boruta

Pośrednik nieruchomości, który odnalazł pasje w tworzeniu rozwiązań IT dla swojej branży.

Inne artykuły